کشف راز لوگو بشقاب پرنده ای گوگل

پیش فرض کشف راز لوگو بشقاب پرنده ای گوگل -این روزها خبرهای زیادی در خصوص بیگانگان فضایی ، یوفوها (بشقاب پرنده ها) و فرستادن پیام به فضا برای برقراری ارتباط با موجودات فرازمینی منتشر می شود.

یکی از تازه ترین خبرهایی که شگفتی بسیاری از تحلیلگران وب را برانگیخت لوگوی روز شنبه گوگل بود.

در این لوگو حرف «O» دوم واژه Google به صورت یک یوفو در آمده بود.با کلیک بر روی این لوگو مطالبی در خصوص اسرار غیرقابل توضیح به عنوان نتیجه جستجوی گوگل ارائه می شد.

این درحالی بود که ارائه این لوگو هیچ مناسبت خاصی نداشت. همین موجب شگفتی بسیاری از روزنامه نگاران و تحلیلگران دنیای شبکه شد. گوگل نیز در مورد دلایل این اقدام هیچ اظهار نظری کرد و همین مسئله گمانه زنیهای روزنامه نگاران را افزایش داد.

تلاشهای بسیاری در کشف دلایل این تغییر انجام شد. بسیاری از سایتها «هک شدن بین ستاره ای» ، «حمله موجودات فرازمینی» و یا «اسرار یوفو» را علت این تغییر لوگو می دانستند.

عده ای نیز صدمین سالگرد ارائه فرضیه حمله بیگانگان فضایی به زمین را عنوان کردند و بعضی دیگر، این لوگو را به فستیوال یوفوها در نیوهمشایر انگلیس مرتبط کردند.

کسانی نیز بودند که فکر می کردند گوگل به خاطر سالگرد کاوشگر فضایی «وویجر ۱» لوگوی خود را به این شکل درآورده است.

در این میان به نظر می رسید که تنها اظهارات رسمی شرکت «مانتین وویو» اطلاعات مفیدی عرضه نمی کرد.

به طوری که در این راستا گوگل روی سایت توییتر یک معما را برای حل راز این لوگو منتشر کرد. در این معما گوگل یک سری اعداد را ارائه کرد که از راست به چپ عبارتند از: ۱٫۱۲٫۱۲ ۲۵٫۱۵٫۲۱٫۱۸ ۱۵ ۱٫۱۸٫۵ ۲٫۵٫۱۲٫۱۵٫۱۴٫۷ ۲۰٫۱۵ ۲۱٫۱۹

سرانجام روزنامه تلگراف کلید این حرف «O» دوم واژه Google را پیدا کرد و نشان داد که اگر به جای این اعداد حروف الفبای انگلیسی جایگزین شوند این جمله به دست می آید:« All your O are belong to us» ( تمام O شما متعلق به ما است).

در این موقع تحلیلگران این بخش به یاد بازی ویدویی Zero Wing افتادند. این بازی ژاپنی دهه ۸۰ است.

در حقیقت این جمله برگردان نادرستی از جمله ای است که در صحنه آغازین این بازی نوشته می شد: All your base are belong to us (تمام اساس شما متعلق به ما است).

در حقیقت این لوگو در بزرگداشت این بازی ویدئویی ژاپنی قدیمی جایگزین لوگوی اصلی بزرگترین موتور جستجوی دنیا شده بود. این بازی شنبه گذشته وارد بیستمین سالگرد تولد خود شده بود.

/ 0 نظر / 17 بازدید