بلوغ

دوره بلوغ براى دخترها دوره بسیار مهم و حساسى در زندگى شان به شمار مى رود

. آنان با ورود به سن بلوغ شاهد تغییرات زیادى در وضعیت ظاهرى، روانى و رفتارهاى اجتماعى خود مى باشند. این دوره با پیدایش صفات ثانویه جنسى شروع مى شود و تا تکمیل بلوغ جسمانى ادامه مى یابد. در این دوره تغییرات فیزیکى مهمى در بدن دخترها رخ مى دهد که منجر به ایجاد تغییرات بافت چربى در بدن، رشد سریع استخوان ها، بلند شدن قد و بروز تغییرات جنسى - جسمى خواهد شد. • تغییرات جسمانى ناشى از بلوغ
بلوغ شامل یکسرى تغییرات متوالى است که در فاصله زمانى ۱۶ _ ۹ سالگى رخ مى دهند. چنانچه این تغییرات قبل از ۹ سالگى آغاز شوند، تحت عنوان «بلوغ زودرس» و اگر بعد از ۱۶ سالگى شروع شوند، «بلوغ دیررس» نامیده مى شوند.

اولین نشانه بلوغ در یک دختر، رشد جوانه سینه اى است که بین سنین ۱۳

_ ۹ سالگى (به طور متوسط ۱۱ سالگى) شروع مى شود و تقریباً به طور همزمان با رشد موهاى زیر بغل و ناحیه شرمگاهى ظاهر مى شود.برخى از دخترها شروع به عرق کردن مى کنند و هرچه بزرگ تر مى شوند ، بوى عرق آنها نیز فرق مى کند. معمولاً آخرین تغییرى که در سیر تکاملى بلوغ رخ مى دهد، «قاعدگى» یا «عادت ماهیانه»(menstruation) است که نشان مى دهد دختر به حداکثر رشد نوجوانى و بلوغ خود رسیده است.
مجموعه این تغییرات ناشى از ترشح هورمون استروژن تخمدان ها است که منجر به تخمک گذارى و خونریزى هاى ماهیانه مى شود.

تخمک گذارى معمولاً ۲

_ ۱ سال بعد از شروع قاعدگى ایجاد مى شود و دختر را براى ازدواج و حاملگى آماده مى کند. دستگاه تولیدمثل در دخترها شامل، رحم (محلى که جنین در آن رشد مى کند)، مهبل (مجرایى که از رحم به خارج کشیده مى شود)، دهانه رحم (مجراى اتصالى از رحم به مهبل)، تخمدان ها ( اندام هایى که همه تخمک ها در آن نگهدارى مى شوند) و لوله فالوپ که از تخمدان ها تا رحم امتداد یافته اند، است.

در هریک از تخمدان هاى بدن دختر تقریباً ۴۰۰۰۰۰ تخمک وجود دارد که از هنگام تولد دختر در تخمدان هاى کوچک او وجود دارند

. هر تخمک به اندازه سر سوزن است و در زمان معینى از تخمدان و لوله هاى تخمدانى (فالوپ) حرکت مى کند و خود را به رحم مى رساند. با نزدیک شدن بلوغ، تخمدان ها با تاثیر گرفتن از هورمون هاى ترشح شده از مغز، شروع به فعالیت مى کنند.نخستین نشانه فعالیت تخمدان ها این است که تقریباً هر ماه یکى از تخمک ها شروع به رشد، بلوغ و حرکت به سوى رحم مى کند و پریودهاى ماهیانه آغاز مى شود. هم زمان با حرکت تخمک از تخمدان، رحم شروع به ساختن آسترى از بافت خونى تازه مى کند تا فضاى رحم را براى بارورى تخمک آماده سازد.

چنانچه عمل بارورى در این هنگام رخ ندهد، تخمک در رحم نمى ماند و به همراه آستر رحم

(بافت خونى) از طریق دهانه رحم وارد مهبل مى شود و از بدن خارج مى گردد. حدود دو هفته بعد تخمک دیگرى به همین ترتیب از تخمدان دیگر آزاد مى شود و پس از طى همین سیکل، مجدداً دفع مى شود. ریزش خون درون رحم حدود ۸ _ ۲ روز طول مى کشد که در خانم ها و دخترها متفاوت است.مقدار آن به طور متوسط ۳۰ میلى متر (۶ _ ۴ قاشق غذاخورى) است. طول مدت پریود در دخترها (و البته در خانم ها) متغیر است و از ۲۲ روز تا ۳۵ روز طبیعى تلقى مى شود، ولى به طور متوسط این فاصله ۲۸ روز است.

نخستین پریودهاى ماهانه
سن شروع پریودهاى ماهیانه به طور دقیق قابل پیش بینى نیست، اما در اغلب موارد تابع الگوى خانوادگى است، یعنى اگر پریود مادر زود شروع شده باشد، این احتمال وجود دارد که فرزند دختر هم زود پریود شود. در صد سال گذشته، سن شروع پریود در دخترها کم شده است. ممکن است این امر به دلیل تغذیه بهتر و سلامت جسمانى دخترها باشد. امروزه سن میانگین شروع پریودهاى ماهیانه حدود ۱۲ _ ۱۱ سالگى است. هنگامى که اولین پریودها آغاز مى شوند، ترشحات آن رنگ قرمز و روشن نیست، بلکه متمایل به قهوه اى و به مقدار کم است و غالباً منظم هم نیست. براى بیشتر دخترها یک سال و یا حتى ۱۸ ماه طول مى کشد تا خون ریزى ماهیانه آنها مرتب شود. بیشتر دخترها در حین روزهاى پریودشان دچار دردهاى جسمانى مثل دل درد، سرگیجه، سردرد، کمر درد و... مى شوند. بیمارى هاى عمده این دوره عبارتند از : قاعدگى دردناک (دیس منوره)، سندرم پیش از قاعدگى (پى.ام.اس) و عدم قاعدگى (آمنوره).

قاعدگى دردناک
برخى از دخترها در طول روزهاى پریود خود دچار انقباض هاى دردناک عضلانى مى شوند که از حالات بسیار ضعیف تا شدیدترین حالت را دربر مى گیرد. علت این امر ترشح بیش از اندازه هورمون پروستاگلاندین است. این هورمون با ایجاد انقباض هاى منظم و قوى در رحم موجب بیرون راندن جنین از رحم، هنگام زایمان مى شود. براى تسکین این گونه دردها مى توان با تجویز پزشک قرص هاى مسکن (مثل ایبوبروفن و یا مفنامیک اسید) استفاده نمود.

سندرم پیش از قاعدگى
برخى از دخترها در روزهاى پریود خود کج خلق، افسرده، بى حال، عصبانى و بسیار حساس مى شوند. علت این امر بسیار پیچیده است؛ زیرا در روزهاى پریود چندین عضو بدن و هورمون هاى مختلف آن دچار تغییرات گوناگونى مى شوند. تقریباً نیمى از دخترهایى که احساس افسردگى مى کنند، دچار کمبود نسبى ویتامین B6 مى شوند که مى توان با مراجعه به پزشک علت دقیق و درمان آن را جویا شد.

تاخیر در قاعدگى
عدم وقوع قاعدگى اگر به دلیل حاملگى نباشد، معمولاً ناشى از بیمارى هاى دستگاه سوخت و ساز بدن، ناهنجارى هاى کروموزومى، کم اشتهایى و یا بى اشتهایى مرضى است. پریود نشدن تا ۱۴ سالگى (و حتى تا ۱۷ سالگى) طبیعى است، اما در غیر این صورت باید به پزشک متخصص مراجعه نمود.

•           

راهنمایى هاى والدین
والدین و به ویژه مادران مى توانند با رفتارها و عکس العمل هاى معقول و درستى که در زمینه بلوغ دختران شان از خود نشان مى دهند، شروع پریودهاى ماهیانه را براى آنان یک فرآیند طبیعى و ارزشمند تلقى کنند و آن را نشانه سلامت جسمانى آنان بدانند. دادن آگاهى هاى لازم درباره تحولات دوران بلوغ به دخترها موجب آرامش و امنیت خاطر آنان مى شود. بدیهى است شروع عادت ماهیانه براى هر دخترى تجربه اى منحصر به فرد است، ولى داشتن اطلاعات و پیش زمینه هاى ذهنى مى تواند از اضطرار، تشویش و نگرانى آنان بکاهد. آغاز پریود هاى ماهیانه نشانه بالغ شدن دخترها است، یعنى آنان به لحاظ جسمانى توانایى بارورى و صاحب فرزندشدن را پیدا مى کنند. پس باید شاد باشند و این رویداد را با ارزش بدانند. تردیدى نیست که پریودهاى ماهیانه بخشى منظم از زندگى دخترها (و البته خانم ها) است و باید براى آن اهمیت قائل شد؛ زیرا که نشانه کارکرد صحیح اندام هاى درونى بدن است. این موضوع که برخى دخترها برداشت هاى متناقض و گاه منفى درباره پریودهاى ماهیانه خود دارند، ناشى از باورها و تفکرات قدیمى است؛ زیرا در گذشته زمانى که خانمى پریود مى شد، یک هفته او را از جمع خانواده و دوستان کنار مى گذاشتند. براى دخترهاى نوبالغ صحبت کردن با مادر، خواهر و یا دوستى که چند سال بزرگ تر باشد، مى تواند مفید و با ارزش باشد؛ زیرا احساس خواهد کرد که در جهان فردى متمایز از دیگران نیست. آنها هرچه بیشتر با اینگونه تجربه ها آشنا شوند، بهتر مى فهمند که احساسات، افکار و عواطف آنها مى تواند تا چه حد شبیه به یکدیگر باشد.

در زیر چند توصیه براى کاهش مشکلات روزهاى پریود ماهیانه دخترها آورده شده است:
- یک کیسه آب گرم و یا پارچه اى پشمى و گرم مى تواند از دردهاى روزهاى پریود بکاهد.
- نوشیدن یک فنجان چاى و یا شکلات گرم ممکن است احساس بهترى در دخترها ایجاد کند.
- انجام یک پیاده روى آهسته مى تواند از انقباض هاى ماهیچه هاى شکم کم کند.
- خوردن غذا هاى سبک قبل از پریودهاى ماهیانه مى تواند از شدت دردهاى شکمى بکاهد.
- مثبت بیندیشید، هدیه اى کوچک براى خود تدارک ببینید و از این که مثل تمامى دخترهاى دنیا هستید، شاد باشید

   بزرگ کردن الت جنسی   

بزرگ کردن الت جنسی در مردان بدون هیچ هزینه وعوارض جانبی

هویچ و خرمای برنی در ایستایی الت مردان نقش بسزایی دارند و اثر ان

از پمپ الت و وزنه الت و عمل جراحی بیشتر است هویچ را فراموش نکنید! مکارم الاخلاق : « داود فرقد » می گوید : به خدمت امام صادق (ع)رسیدم ، در حالی که در برابرش هویج نهاده بودند . فرمود : از آن هویج بخور ! گفتم : آقا ! من دندان ندارم . حضرت پرسید : آیا کنیز داری گفتم : آری . فرمود : دستور بده که برایت بپزد ، سپس آن را میل کن که در اثر آن کلیه ها گرم می شود و آلت مرد را ایستاده می کند . » همچنین فرمود : هویج موجب ایمنی از قولنج و بواسیر شده و به آمیزش کمک می کند. خرمای خشک برنی (زاهدی) محاسن برقی : حسن بن شمون گوید : نامه ای به ابوالحسن امام رضا(ع) نوشتم و در آن متذکر شدم که یکی از یاران ما از ناتوانی و سستی شکوه دارد . امام (ع)در پاسخ نوشتند : « خرمای برنی را ناشتا بخورد. » همچنین شخص دیگری از خشکی مزاج شکوه می کرد . حضرت به او فرمود : « خرمای برنی را ناشتا میل کن و روی آن آب بنوش » (جهت یبوست ) . وی چنین کرد و فربه شد ، ولی رطوبت بر او چیره شد و از آن شکوه کرد . امام رضا (ع) فرمود: « خرمای برنی را ناشتا بخور،ولی روی آن آب منوش » وی چنین کرد و مزاجش معتدل شد. توضیح : خرمای خشک زرد رنگ همان « خرمای زاهدی » معرو ف است که احتیاج به آب خوردن دارد . این خرما کرم معده را می کشد و دهان را خوشبو و غذا را هضم می کند و آلت را ایستاده می کند. در روایت آمده است : « هر کس این خرما را ناشتا بخورد ، در آن روز سحر و سم به او اثر نکند».آثار معجزه آسای خرمای برنی خصال صدوق : امیرالمؤمنین علی (ع) از رسول خدا (ص)فرمود: « جبرئیل گزارش داد از خرمای برنی که بوی دهان را خوش می کند و موجب پاک شدن معده ، هضم غذا ، ازدیاد نیروی شنیدن و دیدن ، و محکم شدن پشت ( کمر ) می شود . همچنین شیطان را گیج و او را دور میکند و فرد را به خدا نزدیک می سازد.

   مردانه   

مردها اگر بخواهند از حساسیت الت تناسلیشان بکاهند میتوانند از پماد لیدوکائین استفاده کنند که مقداری موجب بی حسی میشود و حساسیت را میکاهد در ضمن شستن الت با صابون موجب حساس شدن ان میشود که در نتیجه انزال زود صورت میگیرد راه حل دیگر این است که به مدت چهار پنج روز یا بیشتر به الت کره یا دمبه مالیده شود که این امر خیلی در دیر انزال شدن تاثیر دارد البته زیاد نباید این کار را ادامه داد چون از ان طرف موجب دیر انزال شدن می شود
اگر کارهای فوق اثر نداشت باید قبل از دخول از معاشقه زیاد پرهیز شود زیرا معاشقه زیاد موجب میشود به محض دخول انسان انزال شود
در جواب عزیزی که سوال کرده بود اگر زنان هم خود ارضائی کنند باید مانند مردها غسل کنند میگویم که اگر به اوج لذت جنسی دست یابند باید غسل نمایند ولی از انجا که خروج منی در ایشان از نظر پزشکی ثابت شده نیست بهتر است اول وضو بگیرند بعد غسل نمایند البته با این عمل روزه ایشان باطل می شود
البته به زودی به بقیه پیامها هم پاسخ خواهیم داد
در زنها و مردها هنگام رسیدن به اوج لذت جنسی عوارضی بروز می کند ضربان قلب بیشتر میشود بدن گرم میشود گهگاه در بدن لرزشهائی بوجود می اید و طرف احساس سرما میکند (معمولا در شروع عمل جنسی و معاشقه ) در مردها آلتشان سفت میشود و در زنها مقداری قطر رحمشان افزایش می یابد مایعی لزج از ان بیرون میاید که در مردها نیز مایعی لزج به بیرون تراوش میکند که غالبا بیرنگ است که این امر موجب میشود عمل دخول اسانتر صورت گیرد در زنها قسمت داخلی رحم کمی تنگتر میشود نوک سینه ها کمی سفت میشود اب دهان هردو جنس کمی خشک میشود میزان تنفس افزایش می یابد
در مردها بعد از انزال بدن سست میشود احساسی دست میدهد که معمولا چشمانشان را می بندند بلافاصله بعد از انزال عمل ادرار کردن به خوبی صورت نمیگیرد زیرا دریچه پروستات در ایشان به شکل خودکار کمی باز و بسته میشود احساس گرمای شدید به ایشان دست میدهد و این برای این است که منی کاملا گرم وارد بدن زن شود زیرا سرما اسپرم ها را میکشد و منی با پرش به بیرون پرتاب میشود در زنها معمولا بعد انزال مرد و تمام شدن شهوت او شهوتشان میخوابد
این نکته باید مورد توجه قرار گیرد که چون در خلال عمل جنسی به دلیل شور و هیجان حواس انسان زیاد متمرکز به اطراف خود نیست بر اثر شدت شور جنسی گه گاه به یکدیگر فشارهائی وارد می کنند که بعد از عمل جنسی درد زیادی احساس میشود مثلا در بعضی موارد پای ایشان به فرش و مانند ان مالیده می شود و یا بر اثر فشار زیاد هنگام دخول حوالی آلت تناسلی ملتحب می گردد

   راهنمای استفاده از کاندوم یا کاپوت یا غلاف   

کاندوم یک  پوشش پلاستیکی برای جلو گیری از حاملگی به وسیله مرد است

فواید  دیگر کاندوم

_جلو گیری از انتقال بیماریهای مقاربتی

_جلو گیری از انتقال بیماری ایدز و...

_ افزایش قدرت حفظ نعوظی الت تناسلی (افراد پیر و کسانی که عمل جراحی در قسمت تحتانی شکم داشته اند)

_ نقش درمانی در افرادی که انزال زود رس دارند

_مناسب برای خانم هایی که نسبت به اسپرم و منی شوهرشان حساسیت و الرژی دارن

_ کاهش خطر ابتلا به سرطان سرویکس در خانمها

در زمان استفاده از کاندوم باید به نکات زیر توجه کرد

_ کاندوم ها باید دور از حرارت، نور  و رطوبت نگهداری شود

_قبل از استفاده به تاریخ پایان مصرف کاندوم توجه گردد و از کاندم هایی که چسبناک و شکننده شدهاند استفاده نشود

_در هر بار نزدیکی از یک کاندوم جدید استفاده شود

_بهتر است قبل از استفاده از کاندوم از سوراخ نبودن ان اطمینان حاصل کرد

_همیشه قبل از اینکه نزدیکی اغاز شود باید کاندوم روی الت در حال نعوظ کشیده شود

_کاندوم نباید محکم بر روی الت کشیده شود بلکه باید فضای خالی در انتهای ان باقی بماند تا مایع منی در ان جمع شود.

_هنگام گذاشتن کاندوم بایستی نوک کاندوم یا فضای خالی در انتهای ان را جهت تخلیه هوا فشار داد.

_کاندوم باید تمام طول الت را بپوشاند.

_در صورت پارگی در حین نزدیکی بایستی بلا فاصله الت را خارج کرده و از کاندوم جدید استفاده شود

_بلا فاصله پس از انزال الت باید  خارج شود و برای این کار  در حالیکه الت هنوز در حالت نعوظ است با گرفتن لبه کاندوم( برای جلو گیری از سر خوردن) الت را خارج کنید

_ در صورت ناراحتی از مصرف کاندوم از یک ژل نرم کننده استفاده کنید

_اگر پس از نزدیکی متوجه سوراخ و یا پارگی شدن کاندوم شدید برای پیشگیری از یک حاملگی  ناخواسته اقدام زیر را انجام دهید.

توجه داشته باشید که این اقدام باید تا سه روز اول پس از مقاربت مشکوک صورت گیرد و هرچه سریع تر انجام شود بهتر ا ست.

_خانم باید 2 عدد قرص بار داری اچ دی خورده و سپس 12 ساعت بعد 2 عدد دیگر از همین قرص را میل کند میتواند به جای اچ دی از ال دی هم استفاده کند به این ترتیب که4 عدد قرص ال دی خورده و سپس 12 ساعت بعد 4 عدد دیگر از همین قرص را استفاده نماید پس از چند روز خونریزی مانند خونریزی عادت ماهانه پیش می اید.

   اورال سکس   

اورال سکس یکی از مواردیست که همواره با شک و تردید به آن نگریسته می شود.
خیلی از خانمها و آقایان نسبت به این مسئله احساس خوشایندی ندارند و حاضر به اجرای آن نیستند.
یکی از دلایل عمده این دسته از افراد تصور به کثیف بودن و با بهداشتی نبودن جهازهای تناسلی می باشد. اما این مهم دلیل صحیحی نیست. چراکه باید پرسید شما چرا هیچوقت از روی زمین سیبی را بر نمی دارید و بخورید! بلکه سیب را کاملاٌ شسته و در یخچال گذاشته و سپس می خورید! مسلماٌ تمیز نبودن آلت چیزیست که می تواند به رضایت جنسی خدشه وارد سازد.
این مورد چیزیست که انجام آن برای طرفین نیاز به اطمینان و اعتماد دارد. این نارضایتی هیچگاه در مورد سینه ها بروز نمی کند دلیل آن تنها و تنها می تواند مورد یاد شده بالا باشد. واقعیت این است که این کار فعلآٌ از سوی برخی زنان و مردان کار مشکلی می باشد! هم از نظر اجرا و هم از نظر دیدی که به این مسئله دارند! بعضی زنها حتی اینکار را توهین می پندارند! من وقتی را برای اثبات حماقت اندیشه اینها تلف نمی کنم و صرفاٌ به این بسنده می کنم که چرا نباید کاری که می تواند باعث ایجاد لذت در زوج گردد را انجام نداد!
البته نمی توان کاری را در سکس به آنها تحمیل کرد اما آنها هم نباید انتظار داشته باشند که زوج برای آنها چنین کاری را انجام دهد.. در این صورت هم آنها به راحتی سهم بالایی از رضایت جنسی را از دست خواهند داد.
به نظر من اورال سکس را نادیده گرفتن در امور جنسی مثل خوردن همبرگر بدون نوشابه خواهد بود! برای چند دفعه شدنی اما در دراز مدت فکر نمی کنم دیگر بتوان به دیده اول بهش تگاه کرد! در اندام زنان بیشترین تمرکز نورونهای جنسی در بخش کلیتوریس می باشد و تحریک مستفیم آن خواهد توانست رضایت شدیدی را فراهم سازد.
یکی از ضعفهای بدن انسان در واقع برای روابط کلیشه ای فیزیکی خارج بودن این توده جنسی احساسی از جهاز جنسی زن می باشد. در زمان کورس جنسی و تماس مستفیم بین آلتها هیچ سهمی شامل حال کلیتوریس نمی گردد!

البته در بعضی از مردان که دارای آلتی با انحنا به سمت بالا می باشند در بعضی ار حالتهای جنسی می تواند تماسی را از طریق سطح روی آلت فراهم سازند که البته باز هم ناقص است!.
پس مسلماٌ تحریک کلیتوریس باید بخش عمده ای از رابطه را تشکیل دهد. در شروع روابط جنسی خطر زدگی از سکس زنان را تهدید می کند چراکه مجراهای ورودی با وجود داشتن قابلیت اصلاٌ آمادگی ارتباطات جنسی را ندارند و یک مرد بی تجربه می تواند براحتی درد و فشار سنگینی را به زن وارد کند. از همه مهمتر اینکه در بسیاری از زنان ارگاسم از طریق مجرای واژن صورت نمی گیرد.
این مورد خیلی از مردان است که عنوان می کنند با وجود همه جور تلاشی قادر به رساندن همسر به مرحله ارگاسم نیستند..
در آماده سازی و تحریک برای کورس جنسی نیز اورال سکس نقش کلیدی باری می کند. در این تحریک خون بسرعت بسمت واژن هجوم آورده و زن را داغ خواهد کرد. خون باعث متورم شدن واژن می گردد و در نتیجه جهاز جنسی زن آماده برای باز شدن و پذیرفتن آلت تناسلی مرد خواهد گردید.
در زنان باردار نیز اورال سکس نقش اساسی بازی می کند . رابطه جنسی برای زنان باردار خطرناک نیست ( البته اگر وزن بدن بروی شکم نباشد) اما زوجین از اجرای آن می ترسند. اورال سکس راهی برای پاسحگویی راحت و بی دردسر برای این زمان طولانی می باشد. از نظر معاشقه نیز اورال سکس باز خود را مطرح می کند.. بهترین مسیر برای لذت بردن جنسی و همچنین بدون فعالیت شدید تنها و تنها توسط اورال سکس امکان پذیر است.
در زنان مسن نیز باز اورال سکس انتخاب شیرینتری می باشد. در این دسته از زنان گاهاٌ انجام کورس جنسی بخاطر خشکی موضعی عموماٌ دارای درد و سوزش می باشد. ارگاسم شدن آنان به این شیوه معمولاٌ بسختی صورت می پذیرد...اما آنها را می توان با استفاده از نکنیکهای اورال سکس براحتی و با همان شدت قبل به ارگاسم رساند

نحریک جنسی مردان و انزال مردان بدون ترس از بارداری و دور نشدن مردان از رایطه بدلیل خستگی با آسیبهای فیزیکی و خیلی از موارد دیگر از جمله فوایدیست اینکه اورال سکس در گذشته هم وجود داشته یا نه تنها بدلیل این مسئله سوال شده چون در گذشته اولاٌ ارتباطات اینچنین نبود که بتوانید چیزی پیدا کنید و بخوانید و تاکید بروی این مورد را در یابید . ثانیاٌ مردها عموماٌ خیلی ادعاشون میشد و اینکار را کاهش مردانگی تصور می کردند و در نتیجه یا آن را انجام نمی دادند و یا آن را ابراز نمی کردند

   مجذوب نمودن خانمها   

 بـرخـی از مــردان وقـتـی زنـی را مـورد تـوجـه قـرار می دهند، دو فکر نکوهیده و ناپسند زیر به سرعت از ذهنشان خطور مینماید:
1- او بدون لباس چگونه بنظر خواهد رسید؟
2- روابط جنسی او چگونه خواهد بود؟
هنگامی کـه زنـان مـردی را مورد توجه قرار می دهند، معمولا سه فکر از ذهنشان عبور میکند:
1- آیا شاغل است؟
2- آیا شغل خوبی دارد؟
3- آیا او میتواند شغل خوبی را تـا مـدتی کـافی حفظ کند تا هر دو بتوانیم از مـنفعت آن بهرمند شویم؟
شاید این دلیل آن باشد که چرا مردان احـساس میکنند پذیرفته شدن آنها توسط یک زن منوط به گذراندن یک تست مشکل در مورد وضعیت جسمانی و مالیشان است.
مردها نگاهی سر سری دارند، زن ها موشکافانه میبینند
بـرخـلاف بـاور عـمومی، زنـها بـیشتر از مردان به مسائل دیداری اهمیت می دهند. آنـها تـمایل دارنـد آنچه را که دوست دارند ببینند. این دیدن لـزوما همـراه با خـیـره شـدن و زل زدن نیست و لزومی ندارد که آن چیز کاملا واضح و آشکار باشد. یک نـگـاه گذرا کافیست که تمام جزئیات در ذهن آنها ثبت گردد. مردان تحسین می کنـنـد زنـان تـفتیش؛ یک زن ممکن است قبل از اینکه چشم در چشم یک مرد دوخته باشد و یـا ایـنـکه توجهش را به خود جلب نموده باشد، بخواهد تصمیم به علاقمند شدن به آن مرد بگیرد.
مـردان پـستی بلندی ها و برجستگی ها را مورد توجه قرار می دهـنـد، زنان ساخـتـار و بـنیان را. آنها به چشمها، دستها، دندانها، لبـخـند و کلاس مردان نـیـز توجه می کـنـنـد. زنهایی که بیشتر به خصوصیات وجودی مردان اهمیت می دهنـد، به مردان صادق، اهل گردش روی، قابل اعتماد و با استیل، زیرک، خوش مشرب و باکلاس توجه میکنند. چنین مردانی به عـنـوان افرادی دوست داشـتـنی، مـهربان و علاقمـنـد بـه دیـگران درنظر گرفته می شوند. آنها محدوده وسیعی از تماسها و بـرخـوردهای شـخـصی را ایجاد و نگهداری میکنند.
زن ها از چشمهایشان بـرای برقراری ارتبـاط با مـرد مورد علاقه خود استفاده میکنند.
با اینکه زنها می گویند که دوست ندارند یک مرد به بدن آنها خیره شود، وقتی مـردی که ممکن اسـت به او عـلاقمند باشند عمیقا در چشمهایشان نگاه میکند، بدون اینـکه ابراز کنند، احساس شعف و شادمانی بسیار می نمایند. مردی که میداند برای انتقال علاقه خود به همسر آینده اش چگونه باید از چشمهایش استفاده کند موفقتر از مردی خواهد بـود که از نگاه کردن مستقیم به چشمهای زن مورد علاقه اش خودداری می کند. تبادل تماسهای چشمی مرحله آغازین ابراز علاقه محسوب میگردد.
چگونه میتوانید او را علاقمند نگهدارید؟
راز چشم ها
مستقیما در چشمهایش نگاه کرده،
گویی که می خـواهید او را هیپنوتیزم کنید، لبخند بزنید و با خود بیندیشید: '' آنچه را که میبینم دوسـت دارم. '' توجه داشته باشید که نگاه شما باید عاری از شهوات نفسانی باشد چراکه زنها خیلی راحت میتوانند به این موضوع پی ببرند و پیامدش کاملا مشخص است.
بکار بردن موثر و صحیح چـشمها در مـورد یک زن دو هدف را دنبال میکند. اول اینکه شما علاقه خود نسبت به او را ابراز می دارید. دوم اینکه میتوانید آنچکه او از طریق تماسهای چشمی سعی در بیانش دارد را تشخیص داده و حدس بزنید. روی بـرگـردانـدن از یک زن بعد از اینکه با او تماس چشمی برقرار نمودید، بیانگر ضعف و سستی می باشد. وقتی برای اولین بار با زن مورد علاقه خود تماس چشمی برقرار کردید،اجازه دهیـد کـه او این تماس را قطع کند. ممکن است احساس ناراحتی کنـید، امـا امـتـحان کـنـیـد؛ این روش جواب میدهد!
زنها قوه درک بالایی دارند. آنها می تـوانند از نگاه یک مرد احساس کنند که آیا او صادق و قابل اعتماد است یا خیـر.
اگر مردی از بـرقرای تـمـاس چشمـی بـا زن مـورد عـلاقـه اش خـودداری کـنـد، پـیـغـامـی میفرستد مبنی بر نداشتن تجربه کافی درمورد زنها،خجالتی بودن و عدم اعتماد بنفس و اگر خیلی شدید به وی خیره شود، باعث ناراحتی او خواهد شد. مـردانـی کـه تـجـربـه زیادی در مورد زن ها ندارند بصورت شهوانی و نادرست به آنها نگاه میکنند. مردانی کـه نگاهی مطمئن حاوی پیغام '' میتوانم ترا داشته باشم!'' ، بـه همسر آینده اشان دارند، او را مجذوب خودشان میکنند..
افرادیکه دارای چهره ای مـعمولی هستـند و لبخند میزنند اغلب جذاب تر از مردان خوش قیافه و زنـان زیـبـایی هستند که لبخند نمیزنند.
لبخند یک مرد نشان دهنده دلربایی، خوش بینی، مهربـانـی و با احـسـاسی او اسـت و بیانگر آن است که آنچه را که می بینـد دوسـت دارد و از هـمه مـهمتر شخصی است که می توان با او ارتباط برقرار نمود. هنگامیکه ما لبخند میزنیم عضـلات صـورتمان سیستم عصبی را برای تولید هورمون خاصی بنام ''مورفین مغزی'' تحریک میـنماید. ایـن هورمون در ما احساسی دلپذیر و آرامش بخش ایجاد میکند. ترشح آن یک اثر بی حـسی نـیز به دنبال خواهد داشت.
اکنون وقت آن رسیده که بیشتر از یک مرد معمولی باشید.
یک مرد بـعـد از مـلاقات بـا همسر آینده خـود در یـک مـیهمانی چهار چیز را بخاطر خواهد سپرد:
1- آیا با او رقصید؟
2- آیا او را بوسید؟
3- آیا به او شماره تلفن داد؟
4- آیا شبی که او را ملاقات کرد با او صحبتهای عاشقانه رد و بدل نمود؟
یک زن نـیز بعد از این که همسر آینده اش را ملاقات نمود همین مسائل را به یاد خواهد سپرد. اگر چه زنها موارد زیر را نیز در مورد شوهرشان به یاد خواهند داشت:
1- چگونگی برقراری ارتباط اولیه توسط او
2- لباس او
3- ادوکولون او
4- نوشیدنی و غذایی که برای خوردن انتخاب کرد
5- آیا مرد با ادب و با تربیتی بود؟
6- آیا با مردها و زنهای دیگر برخوردی داشت؟ و اگر داشت چگونه
7- آیا او را خنداند؟
قیافه زیبا همه چیز نیست
این باور که زنها فقط به مردهای خوش تیپ و خوش اندام توجه میکنند افسانه ای بیش نیست. مردانی که خود را برای تحت تاثیر گذاشتن دیگران آماده میـکنند، مـهربان و اهل گردش هستند و خوش مشربی خویش را به نمایش می گذارند، کـسـانی هــستند که برای زنان دیگر جنبه رقابتی پیدا می کنند. وقـتـی در مورد آن فـکر کـنید، بـه بـسیاری از مسائل پی خواهید برد.
از آنجایی که لباسـها معمولا 95 درصد از بدن یک مرد را میپوشانند، منطقی است که از زنها انتظار داشــته باشید که به آنچه که بر تن دارید توجه کنند. همچنین مردانی که با مـردان و زنـان دیگر معاشرت می کـنـند، نـا امید و افسرده بـه نـظـر نـمی رسنـد. زن ها احساسات خود را دنبال کرده و به آنها پاسخ میدهند. خنده برانگیزنده احساس مسرت است، و زنها عاشق خندیدن می باشند. این نکته را هنگامیکه به دنبال همسری برای خود میگردید به ذهن بسپارید.

   سکس در زندگی   

کمبود صمیمیت زیربنای مشکلات جنسی است. زوجین باید توانایی بیان احساسات و خواست های خود را نسبت به یکدیگر داشته باشند. باید به هم بگویند که از انجام چه کاری لذت می برند و چه چیز مایه رنجش آنهاست. زن و شوهر هایی که از بیان احساسات خود عاجز هستند نمی توانند در رابطه عشقی خود پیشرفت کنند و ارتباط آنها در همان مرزهای شهوانی باقی می ماند و فراتر از آن نخواهد رفت. آنها ممکن است برای سالیان دراز در همان حدود اولیه باقی مانده و ارتباط جنسی خود را همیشه با ترس نپذیرفته شدن ادامه دهند.
درگفتگوهای باز و عاشقانه هر یک از افراد می تواند به راحتی خواست ها و نیازهای خود را در راه رسیدن به ارضای جنسی بی پرده بیان کند. این امر به رابطه شما، انرژی و نیرویی تازه می بخشد و روحیه ای در شما ایجاد می کند که هر روز پیش از گذشته طرف خود را بخواهید. بنابراین سعی کنید راههای متفاوت راضی کردن همسر خود را در این نوع ارتباطات پیدا کنید.
زوج هایی که در این زمینه موفق هستند، اگر چندین فرزند هم داشته باشند باز هم می توانند به راحتی وقت خاصی را برای این امر اختصاص دهند حتی اگر فرزندان آنها بسیار کوچک بوده و نیاز به حمایت و مراقبت بیشتری داشته باشند

این راهها، روش های اثبات شده ای برای بازگرداندن علاقه و احساس به زندگی مشترک شما می باشد:
• اولویت بندی: برقراری ارتباط جنسی را اولین اولویت خود قرار دهید و هیچ گاه آنرا به ''بعدا'' موکول نکنید. اجازه ندهید حضور بچه ها و یا مسائل کاری مانع انجام دادن این کار شود.
• زمان: برای معاشقه زمان بگذارید یا به عبارت دیگر برای این کار زمان به وجود آورید. بر روی علایق خود تمرکز کنید و وقت مناسبی را صرف بازسازی اعتماد و علاقه طرف مقابل نسبت به خودتان کنید.
• لمس کردن: دست زدن نشان دهنده عشق ورزیدن است. دستهایتان را به دست یکدیگر بسپارید، با ملایمت هم را در آغوش بگیرید و همدیگر را ببوسید. به هم به حمام بروید و دوش بگیرید.
• عشق: ایجاد فضای رمانتیک، بوس و کنار، و
عشوه گری از مواردی هستند که کیفیت رابطه جنسی را بالا می برند.
• بازی: هیجان داشته باشید، با هم شوخی کنید و راههای جدید را در سکس کشف کنید.
• صحبت: احساسات و خواست های خود را با یکدیگر در میان بگذارید، در مقابل گفته های او از خود واکنش نشان داده و دوباره از نو خود را نیرومند سازید.

   دخترها بدونند   

صفاتی که  بسرها در دخترها جستجو میکنند

۱.باهوش و زیرک باشه

۲.صفات زنانه داشته باشه(تا می تونین هورمون بخورین)

۳.شنونده خوبی باشه

۴.شوخ وبذله گو باشه

۵.دقت وتوجه داشته باشه

۶.بامحبت ومهربان باشه

۷.ادب ونزاکت را رعایت کند

۸.در ارایش افراط نکنه(قابله توجه خانوم های که یه خروار می مالن)

۹.باکلاس باشه اما کلاس خرکی نذاره

   بسرها بدونند   

 صفاتی که دخترها دربسرها جستجومیکنند

۱.خوش تیب وخوش برخورد باشه

۲.باشخصیت باشه

۳.مودب و خوش بیان باشه

۴.باهوش و زیرک باشه

۵.شوخ وبذله گو باشه

۶.خوش بین باشه ومتکبر نباشه

/ 0 نظر / 3 بازدید